Haber

Geleceğin sporcuları için anlamlı bir hediye

gençlik ve SporSağlık Bakanlığı, Türkiye’nin Sporda Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme altyapısı projesi kapsamında Aydın’da yapılan gösterimlerde seçilen geleceğin sporcularının öğrencilerine çanta dolusu spor malzemeleri gönderdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaklaşa hayata geçirdiği Türkiye Spor Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme altyapısı projesi ile Aydın’da geleceğin şampiyon sporcuları ve gizli yeteneklere sahip öğrenciler belirlendi. Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinasyonunda uzman antrenörler ve beden eğitimi öğretmenleri tarafından belirlenen geleceğin sporcuları, antrenmanlarına ara vermeden devam ediyor. Proje kapsamında Aydın’ın ilçelerini adım adım gezen yetenek avcıları, bilimsel formüller kullanılarak yapılan ölçümler sonucunda spora yatkın olan öğrencileri belirledi. Bu çerçevede Aydın genelinde gösterimlere 8 bin 227 kız ve 8 bin 606 erkek olmak üzere toplam 16.833 öğrenci katıldı. Tarama sonucunda 433 kız ve 451 erkek olmak üzere toplam 884 öğrenci yetenekli bulundu. Yetenekli bulunan geleceğin sporcuları, sürecin ardından antrenör eşliğinde antrenmanlarına başladı.

Genç sporcuların antrenmanları aralıksız devam ederken, Gençlik ve Spor Bakanlığı da geleceğin sporcularını unutmadı. Aydın’da 884 yetenekli öğrenciye bakanlık tarafından gönderilen hediyeler takdim edildi. Sporculara spor malzemeleri hediye edilen çantalar Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür etti.

Konuyla ilgili Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Onlar bizim yetenekli gençlerimiz. Yetenek taraması sonucunda yetenekli gençlerimize Bakanlığımız tarafından gönderilen hediye spor malzemeleri takdim edildi.” – AYDIN

malazgirtajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu